menu

31 Ocak 2016 Pazar

La Roche Posay Respectissime Göz Makyaj Temizleyici

Nerdeyse her gün göz makyajı yaptığım için çift fazlı makyaj temizleyicilerini sürekli elimin altında bulunduruyorum. Daha önce Diadermine, Sephora, Nivea, Neutrogena, Yves Rocher markalarının çift fazlı makyaj temizleyicilerini kullandım. Bazısı kirpiklerimi döktü, bazısı yıkayınca bile geçmeyen yağlı his bıraktı. Aralarından en çok Diadermine'nin çift fazlı makyaj temizleyicisini beğendiğimi söyleyebilirim. 

Şu sıra kaş ve kirpik bakımıma oldukça önem veriyorum, halihazırda makyaj temizleyicim bittiği için içeriği temiz ve kaliteli bir ürün almak istedim.
La Roche Posay Respectissime Göz Makyaj Temizleyici'nin içeriği parabensiz ve parfümsüz. Suya dayanıklı makyajı da rahatlıkla çıkarabiliyor. Ben ekstra olarak kalıcı rujumu çıkartmak için de kullanıyorum. Fotoğraflarda ürünün iç kısmı gözükmüyor çünkü neredeyse bitmek üzere.

Bolca maskara kullandığım için benim için önemli olan kirpiklerimi çok ovuşturmadan çıkarması. Diğer çift fazlı makyaj temizleyicilerde olduğu gibi kullanmadan önce bolca çalkalayıp iki faz birbirine karıştıktan sonra pamukla nazikçe tek seferde temizliyorum. Ürün içeriği temiz olduğu için hassas ciltlerde yanma,kızarıklık yapmıyor.

Ürünün tek beğenmediğim yanı çalkaladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden pamuğa dökmeniz gerekiyor aksi halde karışım tekrar ayrılıyor.

Kirpiklerimi güzelleştirmek adına ayrıca göz makyaj temizleyicimin içine bir kaç damla badem yağı ekledim. Genelde tüm makyaj temizleyicilerimin içine o an elimde ne yağı varsa ekliyorum. Size de tavsiye ederim:)

La Roche Posay Respectissime Göz Makyaj Temizleyici 125ml fiyatı 60tl.2 yorum:

  1. Makyaj temizleyicisine badem yağı eklemek çok güzel bir fikir! Ben de deneyeceğim :-)
    Teşekkürler...

    YanıtlaSil
  2. bunu denemedim ama yazıda bahsettiğin diadermine çift fazlı temizleyiciden memnunum ben de..

    YanıtlaSil